Concert

Datum 02/11/2025
Einddatum
Hoe laat 15:00
Wie Simon Bouma (orgel), Judith Oost (cello) i.s.m. Theater Compagnie Barrevoet en jeugd uit de omgeving
Waar Deinum
Sint-Janskerk Deinum
Meer
informatie
Externe link

Simon Bouma (orgel), Judith Oost (cello) i.s.m. Theater Compagnie Barrevoet en jeugd uit de omgeving

O CIELO EN HET RAADSEL VAN DE SIPEL

In 2025 realiseert Theater Compagnie Barrevoet vier multidisciplinaire locatieprojecten rond klinkend erfgoed in de Gemeente Waadhoeke. Op iedere locatie vormt het theaterconcert O CIELO de basis. Hierin nemen organist Simon Bouma en celliste/theatermaker Judith Oost het publiek mee op een duizelingwekkende muzikale en theatrale reis vanuit de fantasieën die ze als kinderen hadden bij het orgel: Een toverinstrument! Een orgelbalustrade die tegelijkertijd een stoomboot en een luchtballon is!
Met dit ‘magische luchtschip’ stijgen de muzikanten en het publiek op.
De route gaat over verschillende landen. De cello en het orgel vangen de geluiden die van beneden komen op en beginnen te vertellen: Tango’s uit Argentinië, Noorse sprookjes, romantiek in de bergen van Liechtenstein, feestmuziek vanuit Duitse kastelen, Russisch rumoer, zielsverhalen die over Engelse heuvels klinken, een verstild gebed in een Franse kapel, Spaanse hitte en speels Catalaans liefdesvuur!

Daarnaast is er een voorprogramma rond het cultureel erfgoed van kerk, orgel en dorp, dat wordt gemaakt door Theater Compagnie Barrevoet, in samenwerking met lokaal betrokkenen en jeugd uit de omgeving. De voorprogramma’s zijn zeer gevarieerd: sprookjes en legenden die worden gespeeld door basisschoolleerlingen, popmuziek door jonge organisten, poëzie en mime door jongeren en locatietheater, uitgevoerd door middelbare scholieren en studenten. De voorstellingen zijn gratis toegankelijk en worden aangeboden door de Gemeente Waadhoeke in het kader van het plan ‘Klinkend erfgoed Waadhoeke’.
Meer info: www.barrevoet.nl