Concert

Datum 31/07/2024
Einddatum
Hoe laat 20:00
Wie IMOCG juryconcert: Monica Melcova, Bernard Foccroulle, Vincent Thévenaz
Waar Groningen
Martinikerk
Meer
informatie
Externe link

IMOCG juryconcert: Monica Melcova, Bernard Foccroulle, Vincent Thévenaz

Georganiseerd in samenwerking met Stichting Avondtmusyck.

Monica Melcova, Bernard Foccroulle en Vincent Thévenaz zijn drie van de vijf juryleden van het internationale orgelconcours IMOCG dat in de week van 28 juli t/m 3 augustus in Groningen plaatsvindt. De drie gerenommeerde concertorganisten geven vandaag samen een concert in de Martinikerk. Kijk voor meer informatie en tickets op www.imocg.nl

Programma:
Het programma draait volledig om Johann Sebastian Bach (1685-1750). De drie organisten spelen van hem de volgende werken:

Monica Melcova
-Fantasia et fuga in a BWV 904
-Aria in F (naar François Couperin) BWV 587
-Nun danket alle Gott BWV 657 Leipziger Choräle

Bernard Fouccroulle
Partite diverse sopra ‹Sey gegrüsset, Jesu gütig› BWV 768

Vincent Thévenaz
-Pièce d’orgue BWV 572
-Herr Jesu Christ, dich zu uns wend BWV 709
-Herr Jesu Christ, dich zu uns wend BWV 655 Leipziger Choräle
-Praeludium et fuga in G BWV 541

IMOCG
In de IMOCG strijden 12 jonge talentvolle organisten in drie competitierondes om de winst. Zij spelen op drie monumentale Groninger orgels. Het publiek is welkom bij alle evenementen in deze week. Naast competitierondes zijn er ook masterclasses, een excursie en meerdere concerten door internationale concertorganisten. De finale van het concours is op zaterdag 3 augustus.